GMINA KSIĄŻ WIELKI

Archiwum

Czytaj więcej...     Jak zapowiadaliśmy, także tego roku, tradycyjnie w Książu Małym, odbyły się 3 maja uroczyste obchody podwójnego Święta: Konstytucji i Strażaków. Publiczność oraz pogoda dopisały, co widać na licznych zdjęciach, jakie wówczas wykonała Ewa Gajos. Dziesiątki fotografii dokumentujących te wydarzenia, możemy zobaczyć klikając na ten link.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...     Przedstawiciele dyrekcji, grona pedagogicznego, pracowników i uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Książu Wielkim zawitali do ustępującego burmistrza Marka Szopy, by podziękować mu i złożyć „wyrazy uznania za nieocenioną służbę oraz zaangażowanie w rozwój naszego miasta i szkoły”. Jak odczytano dalej w liście gratulacyjnym (zamieszczamy go poniżej): Pana decyzje były zawsze ukierunkowane na dobro wspólne, a Pańską pracę zawsze cechowała innowacyjność i troska o potrzeby mieszkańców. Dzięki Pana wysiłkom Książ Wielki stał się miastem, doświadczył niezwykłego postępu i rozwoju w wielu dziedzinach (….) Panie Burmistrzu, jesteśmy przekonani, że Pana dokonania staną się inspiracją dla kolejnych włodarzy.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...     Ostatnia sesja zakończonej kadencji Rady Miasta i Gminy Książ Wielki, jaka odbyła się w ubiegły piątek, 26 kwietnia, upłynęła pod znakiem pożegnań. Dziękując radnym za współpracę, burmistrz Marek Szopa stwierdził, iż po wielu latach pełnienia tej funkcji z woli wyborców, odchodzi z niej na własnych warunkach gdyż uznał, że mając 66 lat czas odejść na emeryturę. Jednocześnie życzył swojemu następcy – burmistrzowi elektowi Markowi Płonczyńskiemu, dużo szczęścia i wytrwałości w realizacji wyzwań, których stoi przed nim wiele.

Czytaj więcej...

     Czytaj więcej...W niedzielę, 5 maja, na Zamku Mirów w Książu Wielkim odbędzie się impreza plenerowa połączona z możliwością honorowego oddania krwi. Szczegóły poznamy z plakatu zamieszczonego poniżej.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...     Corocznie 3 maja obchodzimy nie tylko święto Konstytucji, ale także święto strażaków gdyż tego dnia przypadają również imieniny ich patrona – św. Floriana. I właśnie szczegóły organizacyjne obu tych uroczystości, które tradycyjnie już odbędą się w Książu Małym, omówiono podczas posiedzenia zarządu Związku Gminnego OSP RP w Książu Wielkim, jakie prowadził jego prezes, burmistrz Marek Szopa.

Czytaj więcej...

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.