GMINA KSIĄŻ WIELKI

b_300_256_16777215_0_0_images_stories_2024_03_29-1.jpg     O potrzebie utworzenia w naszej Gminie wspólnie ze Starostwem Miechowskiego Parku Technologicznego, zwanego w skrócie Strefą, mówią ostatnio niemal wszyscy; a w każdym razie wszyscy kandydaci na burmistrza Książa Wielkiego. Jednakże to wiceburmistrz Grzegorz Janus zaprosił tu w miniony czwartek europarlamentarzystę Adama Jarubasa (zdjęcie), będącego jednocześnie wiceprezesem PSL. Poprosił go, aby pomógł przyspieszyć długo już ciągnącą się w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, którym obecnie kieruje Czesław Siekierski (członek PSL) - sprawę odrolnienia terenów zaliczonych docelowo w planie przestrzennym do Strefy.

b_300_227_16777215_0_0_images_stories_2024_03_29-2.jpg     Właśnie te plany przeglądał Adam Jarubas w towarzystwie wiceburmistrza Grzegorza Janusa i burmistrza Marka Szopy (zdjęcie). Następnie udano się w teren. Oprócz przyszłej Strefy gościowi pokazano także nasze stawy, które zgodnie z programem wyborczym G. Janusa mają być przekształcone w teren rekreacyjny służący nie tylko mieszkańcom. Aby ten zamiar w miarę szybko zrealizować również potrzebna jest pomoc przyspieszająca decyzje urzędów centralnych.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.