GMINA KSIĄŻ WIELKI

Wydarzenia

Pompowanie wody do zbiorników w Łazach     Po nagłej awarii w miniony weekend przepompowni dostarczającej wodę pitną z ujęcia w Rzędowicach do pobliskich wsi Łazy i Cisie, ich mieszkańcom groził brak wody w kranach i to przez kilka dni. Wójt Marek Szopa uruchomił wtedy naszych strażaków z OSP w Książu Wielkim, Książu Małym i Moczydle, którzy dysponują odpowiednio dużymi cysternami w swoich wozach bojowych. Codziennie wykonują teraz na zmianę po kilka kursów, by wciąż dopełniać zbiorniki rezerwowe w Łazach skąd woda płynie także do Cisia. Na wykonanym tam we wtorek zdjęciu, ekipa pod dowództwem Kazimierza Kamińskiego, gminnego naczelnika OSP, dostarczyła kolejną porcję wody by wyrównać niedobory w zbiorniku. Dzięki temu mieszkańcy obu sołectw mają na zmianę wodę, bo trzeba ją dzielić sprawiedliwie pomiędzy Łazy i Cisie.
Z ostatniej chwili: najprawdopodobniej awaria zostanie usunięta  w piątek, kiedy fachowcy zamontują zregenerowaną pompę. By wymienić ją na nową, trzeba będzie czekać aż kilka tygodni na realizację zamówienia już złożonego u krajowego producenta (monopolisty w tej dziedzinie). 

Czytaj więcej...

Piknik "Szczepimy się"      W sobotę 23 października w Mianocicach (świetlica) odbędzie się jesienny piknik rodzinny promujący szczepienia przeciwko COVID-19. Podczas niego każdy chętny może się zaszczepić (po raz pierwszy, po raz drugi czy trzeci) preparatem jednodawkowym firmy Johnson & Johnson albo dwudawkowym firmy Pfizer. Organizatorzy zapraszają do strefy gastronomicznej przygotowanej przez miejscowe KGW, strefy zabaw dla dzieci oraz do korzystania z fotobudki. Wszystko gratis, a każda zaszczepiona osoba otrzyma upominek.

Czytaj więcej...

Seniorzy z wizytą w SP Antolka     W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej seniorzy z Klubu „Młodzi duchem” gościli w Szkole Podstawowej w Antolce gdzie uczniowie deklamowali i śpiewali o potrzebie noszenia elementów odblaskowych zwiększających bezpieczeństwo pieszych na drodze. Kończąc, wręczyli widzom świecące elementy, a szkolny zespół muzyczny wykonał kilka utworów. Oczywiście wtórowali im seniorzy. Za zaproszenie podziękowała Dyrekcji przewodnicząca Klubu, składając przy okazji serdeczne życzenia z okazji święta nauczycieli.

Czytaj więcej...

Ośrodek Zdrowia w Książu Wielkim     Jak informuje Andrzej Gumula, kierownik Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Książu Wielkim, w godzinach otwarcia placówki zapewnia ona swoim pacjentom – mimo zmian w obsadzie kadry medycznej – wszystkie dotychczas świadczone usługi. Od poniedziałku do piątku dyżur pełni przynajmniej jeden lekarz: Andrzej Gumula codziennie, Ewa Szydłowska oraz Anna Molenda przyjmują po trzy razy w tygodniu, natomiast nowy pediatra – Katarzyna Bator przyjmuje raz w tygodniu.

Czytaj więcej...

Drużyna Jastrzębca w strojach od Callisto      Po raz kolejny właściciele Firmy Callisto w Krzeszówce: Ewelina i Przemysław Machnik – zafundowali nowe stroje piłkarskie dla drużyny SKS Jastrzębiec (zdjęcie). Zawodnicy i działacze naszego klubu serdecznie dziękują za ten hojny gest. Warto przypomnieć, iż Firma Callisto prowadzi w wielkim wyborze sprzedaż kostki brukowej i ogrodzeń, a także wypożycza profesjonalne elektronarzędzia, sprzęt budowlany oraz ogrodniczy.

Czytaj więcej...

Pokazy ratowniczo-gaśnicze w Łazach     Strażacy z OSP w Łazach i ratownicy z miechowskiego Szpitala urządzili wzorem lat ubiegłych, czyli po raz kolejny, pokaz działań ratowniczo-gaśniczych dla uczniów i przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej w Antolce. Była także część szkoleniowa, w której Anna Stempińska przeprowadziła kurs udzielania pierwszej pomocy, a druhowie (Stanisław Czaderski, Krystian i Mariusz Grela oraz Krzysztof Stempiński) zajmująco opowiadali o swojej służbie.

Czytaj więcej...

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.