GMINA KSIĄŻ WIELKI

b_300_228_16777215_0_0_images_stories_2024_03_27-1.jpg     Burmistrz Marek Szopa, w asyście wiceburmistrza Grzegorza Janusa i skarbnika Teresy Kmery (na zdjęciu), podpisał umowę na wykonanie drogi Książ Mały – Strefa (od węzła „Książ” na S7 w stronę Krzeszówki). Przetarg na realizację tej inwestycji w trybie „zaprojektuj i wybuduj” wygrała spółka Strabag Infrastruktura południe z siedzibą we Wrocławiu. Nowa droga gminna (nr 140213K) ma mieć 743 m długości i pobiegnie od nowego ronda na drodze powiatowej nr 1217K w okolice Krzeszówki, umożliwiając włączenie przyległych terenów w obręb Parku Technologicznego, co znacznie podniesie wartość leżących tu działek.

     Całkowity koszt wykonania zadania określono na 4,7 mln zł. Z czego znaczą część stanowi dofinansowanie z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Czas realizacji ma wynieść 19 miesięcy od daty podpisania umowy, czyli finał robót nastąpi najpóźniej w końcu października 2025 r.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.