GMINA KSIĄŻ WIELKI

b_420_124_16777215_0_0_images_stories_2024_01_29-1.jpg     Mieszkańcy Zaryszyna licznie przybyli w minioną niedzielę (28 stycznia) do swojej świetlicy na zorganizowane z inicjatywy burmistrza Marka Szopy jego pierwsze spotkanie pożegnalne, na jakie wybrał akurat to sołectwo. Albowiem Burmistrz po 30 latach kierowania naszą Gminą nie będzie już kandydował w nadchodzących wyborach samorządowych i pragnie podczas takich spotkań podziękować mieszkańcom za wieloletnią oraz owocną współpracę. W ich imieniu zabrał głos Robert Zając, który nie tylko wyraził Markowi Szopie wdzięczność za wszystkie inwestycje zrealizowane w Zaryszynie, ale też poinformował, że wobec rezygnacji z udziału w wyborach dotychczasowego radnego Wiesława Sęka, z komitetu wyborczego Trzeciej Drogi wystartuje on. Wystartuje, gdyż przekonał go do tego właśnie ustępujący Burmistrz.

b_300_165_16777215_0_0_images_stories_2024_01_29-2.jpg     Marek Szopa mówiąc o planach dalszego rozwoju Gminy, podkreślił wagę kontynuacji prowadzonych przez siebie i radnych działań zwłaszcza w zakresie tworzenia Miechowskiego Parku Technologicznego. Dlatego jego zdaniem, najwłaściwszym kandydatem na nowego burmistrza jest dotychczasowy wiceburmistrz Grzegorz Janus, który jak nikt inny posiada do tego najlepsze, merytoryczne oraz formalne przygotowanie po kilkunastu latach pracy w samorządzie Gminy. Podobnie uważał starosta Jacek Kobyłka, który razem z Markiem Szopą weźmie udział w wyborach do Rady Powiatu Miechowskiego. Wszyscy trzej, jako członkowie Polskiego Stronnictwa Ludowego, wystartują z komitetu wyborczego Trzeciej Drogi. Na zdjęciu powyżej widzimy Marka Szopę, Grzegorza Janusa, Jacka Kobyłkę i Wiesława Sęka.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.