GMINA KSIĄŻ WIELKI

b_340_209_16777215_0_0_images_stories_2024_02_04-1.jpg     Prowadzący zebranie sprawozdawcze Tomasz Pachoł (na zdjęciu stoi), naczelnik jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzędowicach, usłyszał słowa uznania za znakomicie przygotowane i zaprezentowane dokumenty przez równie dobrze przygotowanych druhów, którzy po dyskusji jednogłośnie udzielili absolutorium swojemu zarządowi. Tak wzorowego przeprowadzenia zebrania pogratulował im prezes gminnego związku OSP burmistrz Marek Szopa, który wraz z wiceburmistrzem Grzegorzem Janusem oraz starostą Jackiem Kobyłką przybyli w sobotni wieczór (3 lutego) do remizy. Dodajmy, że dzięki współpracy strażaków z miejscowym kołem KGW stoły nie były puste, a sołtyska Zofia Tkaczewska potwierdziła po raz kolejny swój kulinarny kunszt.

b_400_129_16777215_0_0_images_stories_2024_02_04-2.jpg     Jednostka OSP w Rzędowicach liczy 21 członków zwyczajnych i dwóch honorowych. Do drużyny sportowej należy 10 druhów i podczas ubiegłorocznych, gminnych zawodów sportowo-pożarniczych zajęli oni IV miejsce. Ostatnio na ich wyposażeniu znalazł się bus marki Volkswagen, a strażacy za pieniądze uzyskane przez Gminę wyremontowali dach i wnętrze remizy. Teraz planują wymianę drzwi wejściowych.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.