GMINA KSIĄŻ WIELKI

b_340_117_16777215_0_0_images_stories_2024_02_15-1.jpg     Po niemal jednogłośnej rekomendacji Rady Społecznej Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Książu Wielkim, jego obecny kierownik lek. med. Andrzej Gumula będzie sprawował tę funkcję przez kolejną, pięcioletnią kadencję. Decyzję podjęto po wysłuchaniu jego sprawozdania z działalności PZOZ oraz zreferowaniu planów. Na zdjęciu wykonanym podczas posiedzenia Rady Społecznej (14 lutego) widzimy kolejno (od lewej): burmistrza Marka Szopę, lek. Andrzeja Gumulę oraz członków RS – Rafała Pawlika, Henryka Humę, Jagodę Spichę, Grzegorza Ptaka, Małgorzatę Rosół, Krystiana Grelę i Marka Płonczyńskiego, który jako jedyny zagłosował przeciwko przyjęciu sprawozdania wygłoszonego przez Andrzeja Gumulę oraz przeciwko przedłużeniu mu rekomendacji.

     Głównym celem działalności PZOZ w Książu Wielkim jest świadczenie usług medycznych w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej oraz opieki specjalistycznej tj. reumatologii, ginekologii, okulistyki, stomatologii, rehabilitacji, czy profilaktyki. W swoim sprawozdaniu Andrzej Gumula zaznaczył, że wszystkie te zadania nie tylko zrealizowano, ale osiągnięto przy tym dodatni wynik finansowy, co m.in. umożliwiło podjęcie budowy pawilonu na potrzeby rehabilitacji. W dyskusji radna Jagoda Spicha postulowała, by w przyszłości Ośrodek zatrudnił na stałe pediatrę oraz w miejsce dyżurów kardiologa utworzył poradnię kardiologiczną, co obecnie nie jest możliwe z braku refundacji NFZ.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.