GMINA KSIĄŻ WIELKI

b_380_115_16777215_0_0_images_stories_2024_03_17-3.jpg     Ostatnie, z tegorocznego cyklu strażackich zebrań sprawozdawczych, odbyło się 16 marca w Łazach. Na dużej sali odnawianej sukcesywnie od trzech lat strażnicy, spotkała się miejscowa drużyna licząca 22 druhów czynnych płci obojga i dwóch członków honorowych. To jedyna w naszej Gminie tak sfeminizowana jednostka, która dzięki temu prowadzi obok działań bojowych, także przedsięwzięcia popularyzatorskie, edukacyjne oraz kwatermistrzowskie. Dowodem tego było nie tylko doskonałe przygotowanie się do zebrania w części merytorycznej, ale przede wszystkim to, co własnoręcznie ugotowane i upieczone, trafiło potem na stoły. Wśród zaproszonych gości był burmistrz Marek Szopa, wiceburmistrz Grzegorz Janus i gminny naczelnik OSP Kazimierz Kamiński. Zebranie prowadził prezes jednostki Ireneusz Oczkowicz wraz z jej naczelnikiem Krystianem Grelą.

b_340_185_16777215_0_0_images_stories_2024_03_17-4.jpg    Po jednogłośnym uchwaleniu absolutorium dla zarządu za działania podejmowane w roku 2023, przyjęto plan pracy na rok bieżący. Na czoło wysuwa się dalsza modernizacja remizy. O potrzebie i warunkach jej kontynuacji, bo wiadomo, że zależy to od uzyskanych funduszy, mówił kandydujący na burmistrza Grzegorz Janus. Z kolei po wystąpieniu burmistrza Marka Szopy, który podsumował swoją blisko 30-to letnią kadencję, strażacy podziękowali mu za jego dokonania oklaskami i wręczyli wielki kosz kwiatów. Następnie wszyscy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.