GMINA KSIĄŻ WIELKI

b_380_291_16777215_0_0_images_stories_2023_03_12-1.jpg     Na zebraniu sprawozdawczym Ochotniczej Straży Pożarnej w Giebułtowie (11 marca) jednomyślnie uchwalono absolutorium dla zarządu miejscowej jednostki z prezesem Mariuszem Kwietniem na czele. W posiedzeniu, które odbyło się w ciepłej sali na piętrze remizy, posiadającej od jesieni centralne ogrzewanie, uczestniczył burmistrz Marek Szopa, naczelnik gminny OSP Kazimierz Kamiński oraz przewodniczący RMiG Henryk Huma tu występujący jako przewodniczący komisji rewizyjnej swojej jednostki OSP. Dodajmy, iż w tutejszej remizie współgospodarzą panie z Koła Gospodyń Wiejskich i to one uzyskały znaczne dofinansowanie z „Jaksy” na założenie w całym budynku kaloryferów zasilanych z pieca gazowego.

     Dyskusja jaka rozpoczęła się po zakończeniu zebrania strażackiego oraz po skonsumowaniu wystawnego obiadu przygotowanego przez KGW, dotyczyła głównie problemu podtapiania miejscowych łąk i konieczności odpowiedniego odprowadzenia wód po dużych deszczach. Jak poinformował mieszkańców burmistrz Marek Szopa, w uzgodnieniu z przewodniczącym RMiG Henrykiem Humą, Gmina stara się o fundusze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, by przystąpić po ich uzyskaniu do przebudowy w Giebułtowie drogi prowadzącej do świetlicy wraz z chodnikami, odwodnieniem i oświetleniem.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.