GMINA KSIĄŻ WIELKI

 

Jak informowaliśmy, Gmina Książ Wielki zdobyła pieniądze na realizację projektu o skomplikowanej nazwie: „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu”. Tymczasem sprawa jest prosta, dzięki funduszom unijnym 101 laptopów z łączami internetowymi oraz pełnym oprogramowaniem trafi do mieszkańców. Gdzie i do kogo? O tym mówiono na konferencji inauguracyjnej projektu, jaka odbyła się 22. lutego w świetlicy w Zaryszynie. I jak zwykle, panie z miejscowego KGW przygotowały taką oprawę kulinarną, że „palce lizać”.

 

 

Już ustalono, że 70 komputerów trafi do trzech szkół podstawowych (30 do Książa Wielkiego, 20 do Antolki i 20 do Książa Małego). Pozostałe rozdzieli komisja wśród osób, które złożą odpowiedni wniosek (formularze do pobrania w UG) do 28 lutego. Mogą je składać mieszkańcy zameldowani na stałe w naszej gminie i posiadający orzeczenie o niepełnosprawności (w stopniu znacznym lub umiarkowanym) oraz osoby znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej (spełniające kryterium upoważniające do pomocy społecznej). Szczegółowe informacje są na naszej stronie internetowej (z lewej strony) pod ikoną: "Wykluczenie cyfrowe".

Jeśli wniosków będzie więcej niż komputerów, przyjęto następującą hierarchię kwalifikacji: laptopy mają trafić w pierwszym rzędzie do osób niepełnosprawnych, następnie do dzieci (do lat 16) a na końcu do ubogich, dorosłych mieszkańców.

Informacjom jakie na ten temat przekazywano wszystkim zainteresowanym w świetlicy w Zaryszynie (przybyło ok. 50 osób), towarzyszył wykwintny poczęstunek. Były kanapki, owoce a przede wszystkim znakomite ciasta domowej roboty. Na koniec, panie z KGW zaserwowały jako danie ciepłe taki Boeuf Strogonow (gulasz z wołowiną, grzybami i warzywami), ze mógłby śmiało konkurować z tym podawanym w krakowskim "Wierzynku".

 

Red.

 

 

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.