GMINA KSIĄŻ WIELKI

Panie2

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Książu Wielkim realizował przez trzy lata (2010-2012) projekt „Czas na aktywność”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Jego podstawowym celem było wsparcie wybranych (zakwalifikowanych) osób w przezwyciężaniu trudnych sytuacji życiowych.

 

 

Chodziło tu głównie o zorganizowanie szkoleń ułatwiających – jak to określono w dokumentach – „zdobycie umiejętności umożliwiających ponowne wejście na rynek pracy, podniesienie poziomu samooceny, przełamanie poczucia izolacji oraz umocnienie wiary we własne siły”.

- Te szkolenia bardzo wiele nam dały. Wiemy teraz dużo więcej, i dużo więcej potrafimy w aktywnym poszukiwaniu pracy. Byle nam jeszcze sprzyjało szczęście – stwierdziły zgodnie Marta Rębilas z Konaszówki i Barbara Pluta z Książa Małego. Obie panie, wraz dziesięcioma innymi, odebrały w czwartek (13. grudnia) certyfikaty ukończenia szkoleń.

Uroczyste podsumowanie projektu, w którym uczestniczyli także gminni samorządowcy, odbyło się w świetlicy wiejskiej w Zarszynie. Z całą pewnością nie był to wybór przypadkowy, gdyż panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały taki poczęstunek, że można było żałować, iż ma się tylko jeden żołądek.

 

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.