GMINA KSIĄŻ WIELKI

Radni z komisji budżetu, po dłuższej i gorącej dyskusji, przygotowali projekt zasad i stawek mających obowiązywać mieszkańców gminy w zakresie odbioru wytwarzanych w gospodarstwach odpadów komunalnych.

 

Stawka za odbiór tych odpadów będzie naliczana w takiej samej wysokości od każdego mieszkańca. I jeśli będzie on segregował swoje śmieci – zapłaci miesięcznie 7 zł, a jeśli nie, czyli wsypie do kubła odpady zmieszane – zapłaci miesięcznie 12 zł. Zatem dla przykładu, gdy rodzina czteroosobowa posegreguje swoje odpady, zapłaci miesięcznie 28 zł, gdy nie posegreguje – 48 zł.

W ramach tej opłaty od jednego gospodarstwa będą odbierane dwa razy w miesiącu kubły o pojemności 120 litrów lub w przypadku segregacji odpadów takie same kubły a dodatkowo raz w miesiącu trzy worki na: papier i plastik, szkło oraz metal. Ponadto dla wszystkich dwa razy w roku nastąpi wywóz tzw. odpadów wielkogabarytowych.

Gmina sama zajmie się stroną organizacyjną systemu odbioru odpadów, gdyż propozycje tworzenia związków wiązały się z wyższymi opłatami. Realizację wywozu śmieci z gospodarstw domowych zapewni firma, która wygra przetarg. Stąd obecnie podane stawki opłat są jedynie orientacyjne (wstępne). Dodatkowo musi je jeszcze zatwierdzić rada gminy, która będzie głosowała nad projektem uchwały w tej sprawie na najbliższej sesji w końcu grudnia.

 

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.