GMINA KSIĄŻ WIELKI

W przyszłym roku (2013) gmina przeznaczy na funkcjonowanie swoich placówek oświatowych więcej pieniędzy niż w roku obecnym, ale też wymagać będzie od ich dyrektorów większej dyscypliny finansowej. Tak, by kwartalne sprawozdania z wydatków stanowiły obraz rzeczywisty a nie „papierkowy”.

 

To główny wniosek i ustalenie debaty oświatowej, jaka odbyła się w poniedziałek, 10. grudnia. Dyrektorzy szkół potwierdzili, że dodatkowe 200 tys. zł, jakie przyznała im Rada Gminy, pozwoli zamknąć tegoroczne budżety tych placówek. Łącznie otrzymały one w tym roku 5,91 mln zł. Natomiast w roku przyszłym planuje się im przekazać 6,16 mln zł.

 

Z powodu koniecznych oszczędności, gmina tylko częściowo wspomoże szkoły w wyjazdach uczniów na konkursy przedmiotowe, zawody sportowe oraz wycieczki. Będzie udostępniała swój autokar, ale pod warunkiem refundacji kosztów paliwa. Trzeba bowiem wiedzieć, iż roczny koszt dowozu uczniów do szkół wynosi aż 450 tys. zł, i na tym zaoszczędzić się nie da.

 

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.