GMINA KSIĄŻ WIELKI

Koszt realizacji pięcioletniego programu utylizacji azbestu (w latach 2012-2016), do którego przystąpiła nasza gmina, wyniesie 1,4 mln zł. Ale dofinansowanie sięgnie aż 1,2 mln zł, zatem z budżetu trzeba będzie wydać jedynie 200 tys. zł.

 

Harmonogram programu przewiduje, że w pierwszej kolejności (czyli w roku bieżącym) zostanie zebrany złom azbestowy składowany na podwórkach. W latach kolejnych będą realizowane indywidualne zgłoszenia mieszkańców w kolejności ich wpłynięcia do urzędu gminy. Już obecnie złożono wnioski na wywóz 760 ton azbestu.

 

Przypomnijmy, iż firma realizująca ten program, za darmo demontuje oraz wywozi płyty azbestowe. Natomiast nowe pokrycie dachu wykonuje na swój koszt sam zainteresowany. Z uwagi na pokaźne koszty nowego pokrycia, usuwanie azbestu z budynków (mieszkalnych i gospodarczych) można rozłożyć w czasie. To znaczy, wykonywać to np. co roku dla innego obiektu.

 

Red

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.