GMINA KSIĄŻ WIELKI

Raport z konsultacji społecznych

  1. Przedmiot konsultacji:

„Konsultacje społeczne projektu Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Książ Wielki na lata 2016-2024”

  1. Cel konsultacji

Celem przeprowadzonych konsultacji społecznych było poddanie do zaopiniowania mieszkańcom oraz interesariuszom terenów gminy Książ Wielki (w szczególności obszaru zdegradowanego) projektu Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Książ Wielki na lata 2016-2024, z możliwością zgłaszania uwag i sugestii.

  1. Termin i forma konsultacji

Konsultacje prowadzone były w okresie od 5 grudnia do 28 grudnia 2016 roku (włącznie) w formie:

  • zbieranie uwag i opinii w formie papierowej oraz elektronicznej z wykorzystaniem formularza. Wypełnione formularze można dostarczyć drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub drogą tradycyjną na adres: Urząd Gminy Książ Wielki, ul. Warszawska 17, 32-210 Książ Wielki z dopiskiem „GPR” od 28 listopada do 28 grudnia 2016 roku (włącznie);
  • zbierania uwag ustnych. Osobą wyznaczoną do udzielania wyjaśnień i przyjmowania opinii była Pani Tabor Marlena, Urząd Gminy Książ Wielki, ul. Warszawska 17, 32-210 Książ Wielki pokój nr 3, w godzinach pracy urzędu;
  • konsultacyjnego spotkania rewitalizacyjnego, które odbyło się 13 grudnia 2016 roku 17.00Auli Gimnazjum w Książu Wielkim. Podczas spotkania możliwe będzie zapoznanie się i skonsultowanie zapisów GPR.

Materiały tj. projekt Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Książ Wielki na lata 2016-2024, wraz z formularzem konsultacyjnym dostępne były od 28 listopada 2016 r. do 28 grudnia 2016 roku (włącznie):

  • w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy;
  • na stronie internetowej Gminy;
  • w Urzędzie Gminy Książ Wielki, ul. Warszawska 17, 32-210 Książ Wielki, pokój nr 3 w godzinach pracy urzędu.

  1. Zgłoszone uwagi

W toku konsultacji zostało zorganizowane jedno spotkanie, dnia 13.12.2016 r. W trakcie spotkania wyjaśniono co oznacza pojęcie rewitalizacji, jakie są wymagania związane z obowiązywaniem ustawy o rewitalizacji i wytycznych, omawiane były wyniki przeprowadzonej pogłębionej diagnozy oraz propozycje zadań inwestycyjnych. Spotkanie było równocześnie dyskusją o potrzebach, występujących na obszarze rewitalizacji i pożądanych kierunkach działań.

Podczas spotkania konsultacyjnego zgłoszono łącznie 5 uwag, wszystkie w formie ustnej:

Nr uwagi Treść uwagi/opinii/propozycji Odpowiedź
  W podstawowych zadaniach inwestycyjnych należy uwzględnić ul. Chmielną oraz Murarską Uwaga uwzględniona
2 Pula środków przeznaczonych na modernizację ulicy Dygasińskiego jest nieadekwatna do potrzeb. Należy zwiększyć pulę środków przewidzianych   na modernizację ulicy Dygasińskiego. Należy zweryfikować pozostałe, założone poziomy środków na poszczególne inwestycje. Uwaga uwzględniona
3 Zwrócono uwagę na potrzebę oświetlenia ulicy   Łużyckiej w Książu Wielkim, ze względu na przypadki przestępstw i wykroczeń   Uwaga uwzględniona
4 W podstawowych zadaniach inwestycyjnych powinna znaleźć się renowacja figurki Św. Salomei, znajdującej się obok Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej Uwaga nieuwzględniona ze względu na brak powiązania zadania inwestycyjnego z realizacją celów GPR oraz rozwiązywaniem istniejących problemów społecznych, środowiskowych, przestrzenno-funkcjonalnych lub technicznych
5 Plac zabaw nie jest potrzebny przy ulicy Do Grodziska. Plac zabaw istnieje już przy starym przedszkolu, a emerytom z osiedla potrzebny jest spokój, nie zaś hałasy dzieci. Uwaga nieuwzględniona ze względu na zgłaszane wcześniej zapotrzebowanie na plac zabaw przy osiedlu mieszkaniowym oraz ustalenia ze Spółdzielnią Mieszkaniową.

Pozostałe uwagi należy traktować jako „głos w dyskusji”. Nie dotyczyły ściśle zapisów GPR. Często przybierały formę pytań co do zakresu planowanych działań.

Podczas przeprowadzonych konsultacji projektu Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Książ Wielki na lata 2016-2024 wpłynęło łącznie 4 formularzy uwag, wszystkie w formie papierowej. Treść zgłoszonych przedstawia poniższa tabela:

Nr uwagi Treść uwagi/opinii/propozycji Odpowiedź
  Należy przeanalizować system zarządzania GPR i dostosować go do bieżących potrzeb. Uwaga uwzględniona
2 Należy przeanalizować wartości wskaźników realizacji celów rewitalizacji Uwaga uwzględniona
3 Należy zwrócić uwagę na możliwość zagospodarowania budynku starej bożnicy w Książu Wielkim. Uwaga uwzględniona
4 Komitet Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Książu Małym wnosi o dostosowanie budynku szkoły do potrzeb, które zapewnią wszystkim dzieciom i młodzieży, uczęszczającym do tej szkoły, warunki do realizacji obowiązku szkolnego w tej szkole oraz ukończenia w jej budynku 8 klas szkoły podstawowej. Uwaga nieuwzględniona ze względu na brak bezpośredniego związku z rewitalizacją.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.