GMINA KSIĄŻ WIELKI

Trzydniowa wizyta studyjna na Pomorzu, organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, to kolejne działanie realizowane w ramach projektu Standardy Obsługi Inwestora w Małopolsce 2.0. Projekt realizowany przez Krakowski Park Technologiczny, Bank Gospodarstwa Krajowego i Województwo Małopolskie, ma na celu pomóc gminom z naszego regionu w przyciąganiu nowych inwestycji i podnoszeniu standardu współpracy z przedsiębiorcami.

W wyjeździe wzięli udział przedstawiciele małopolskich samorządów takich jak: Bobowa, Chrzanów, Dąbrowa Tarnowska, Gorlice, Iwanowice, Korzenna, Krzeszowice, Książ Wielki, Libiąż, Mszana Dolna, Pcim, Proszowice, Skawina, Stryszów, Szczurowa, Świątniki Górne, Tarnów, Trzebinia, Wielka Wieś, Zakliczyn i Żabno.

W ramach wizyty przedstawiciele gmin uczestniczących w projekcie uczestniczyli w szeregu interesujących spotkań z udziałem władz samorządowych i instytucji otoczenia biznesu z terenu województwa pomorskiego, tj. Urzędem Miasta Rumia, Rumia Invest Park, Agencją Rozwoju Pomorza S.A., Gdańską Agencją Rozwoju Gospodarczego.

W Urzędzie Miasta Rumia, burmistrz Michał Pasieczny zaprezentował model rozwoju gospodarczego gminy oparty na działaniach spółki Rumia Invest Park. Prezes spółki Agnieszka Rodak, wraz ze swoim zespołem, nie tylko podzieliła się z uczestnikami wizyty swoimi doświadczeniami w tworzeniu lokalnej strefy ekonomicznej, ale również oprowadziła ich po terenach inwestycyjnych i zbudowanej na ich obszarze hali produkcyjno-magazynowej. W spotkaniu udział wziął również starosta wejherowski Marcin Kaczmarek.

Spotkanie w siedzibie Agencji Rozwoju Przemysłu było okazją do poznania pomorskiego modelu regionalnej polityki rozwoju gospodarczego, opartego m.in. na rozbudowanych projektach prowadzonych przez ARP, takich jak Invest in Pomerania, Pomorski Broker Eksportowy, czy Spektrum – Pomorski System Usług Doradczych. O tym w jaki sposób projekty te finansowane z funduszy regionalnych, pomagają rozwijać gospodarkę regionu opowiadał wiceprezes ARP Piotr Ciechowicz, Katarzyna Laskowska zastępca dyrektora Działu Rozwoju Przedsiębiorczości i Maciej Silarski zastępca dyrektora Działu Obsługi Inwestora.

Wizyta w Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego i spotkanie z udziałem Dawida Szpinka, dyrektora Biura Wsparcia Inwestora oraz Alicji Skoniecznej zastępcy dyrektora Biura Wsparcia Inwestora była okazją do poznania specyfiki inwestycyjnej miasta, które w rozwoju wykorzystuje potencjał portowy i długofalową koncepcję zagospodarowania dostępnych terenów w modelu dzierżawy.

Wyjazd był nie tylko okazją do poznania pomorskich samorządów, ale również wymiany własnych doświadczeń i budowania relacji pomiędzy przedstawicielami gmin uczestniczących w projekcie. Zarówno miniona wizyta, jak i kolejne wizyty planowane przez Województwo Małopolskie zdynamizują działania proinwestycyjne w naszym regionie i zainspirują samorządowców do podejmowania nowych wyzwań w małopolskich gminach.


 


 

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.