GMINA KSIĄŻ WIELKI

b_400_103_16777215_0_0_images_stories_2023_05_17-1.jpg     Rada Społeczna Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Książu Wielkim na posiedzeniu we wtorek (16 maja) wysoko oceniła funkcjonowanie tej placówki, kierowanej przez lek. Andrzeja Gumulę. Zatrudnia ona obecnie 28 osób, w tym pięcioro lekarzy POZ oraz dwóch stomatologów. Pacjenci, oprócz opieki podstawowej, mają do dyspozycji pięć poradni specjalistycznych: ginekologiczną, okulistyczną, rehabilitacyjną, reumatologiczną i stomatologiczną. Jak podkreślano, nasz Ośrodek zamienił się już w małą klinikę gdyż wciąż powiększa zakres świadczeń oraz dokupuje nowe sprzęty i aparaty medyczne umożliwiające prowadzenie badań i zabiegów na miejscu. Na zdjęciu wykonanym podczas obrad, siedzą od lewej: burmistrz Marek Szopa, radny powiatowy Rafał Pawlik (przedstawiciel Wojewody), lek. Andrzej Gumula, przewodniczący RMiG Henryk Huma, Anna Gniewek (sekretarz Rady Społecznej), wiceprzewodnicząca RMiG Jagoda Spicha oraz radni: Grzegorz Ptak, Małgorzata Rosół i Krystian Grela.

     Według wyliczeń kierownika Ośrodka Andrzeja Gumuli od początku tego roku do połowy maja przyjęto tu 8.638 osób, głównie w ramach podstawowej opieki zdrowotnej (5.384). Ponadto najwięcej pacjentów miała poradnia stomatologiczna (1.752), ginekologiczna (640) i reumatologiczna (350). Z racji dużego zainteresowania rehabilitacją jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa pawilonu przeznaczonego tylko dla tej poradni i ambulatorium wykonującego zabiegi stacjonarne. Jak stwierdził Andrzej Gumula, w prowadzonej polityce personalnej kładzie nacisk na odmłodzenie kadry. Natomiast w zarządzaniu placówką kieruje się zasadą nie przeszkadzania w pracy tym, którzy ją wykonują odpowiedzialnie, ofiarnie i na najwyższym poziomie.

Red.

    

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.