W najbliższych wyborach samorządowych, jakie mają się odbyć tej jesieni, będziemy w naszej Gminie głosowali w tych samych dziesięciu stałych obwodach (siedzibach komisji) i wybierali tak samo piętnastu radnych w piętnastu jednomandatowych okręgach. Właśnie nad tym, by po naszej stronie wszystko było dla mieszkańców klarowne w przeciwieństwie do sygnałów o braku takiej klarowności płynących z Warszawy, dyskutowano na czwartkowym posiedzeniu komisji bezpieczeństwa. Na zdjęciu siedzą kolejno radni: Zygmunt Szostak, Bożena Dziura, przewodniczący tej komisji Dariusz Książek, wiceprzewodniczący Rady Gminy Wiesław Sęk oraz Zdzisław Ptak.
Zamieszczona obok mapa pokazuje podział Gminy Książ Wielki na 15. okręgów wyborczych, w których wyłaniamy po jednym radnym. Przypomnijmy, że w Szkole Podstawowej w Książu Małym zagłosują mieszkańcy aż trzech okręgów, a mieszkańcy dwóch okręgów w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Książu Wielkim, w tamtejszej remizie OSP oraz w Antolce (tym razem nie w szkole, lecz w świetlicy). Pozostałe sześć komisji obwodowych (Cisie, Giebułtów, Głogowiany-Wrzosy, Konaszówka, Moczydło, Zaryszyn) obsłuży pojedyncze okręgi wyborcze.
Na najbliższej sesji (w końcu marca) Rada Gminy podejmie stosowne uchwały w sprawie podziału na obwody głosowania oraz na okręgi wyborcze. Na te uchwały będzie przysługiwało wyborcom (w liczbie co najmniej piętnastu) prawo wniesienia skargi do Komisarza Wyborczego w Krakowie, w terminie pięciu dni od daty podania uchwały do publicznej wiadomości.
Red.