GMINA KSIĄŻ WIELKI

b_300_239_16777215_0_0_images_stories_2023_11_17-1.jpg     Kiedyś to były tabliczki, obecnie to najczęściej tylko numery umocowane na murkach lub płotach otaczających poszczególne posesje w naszej Gminie. Dlaczego są tak ważne? Bo służą przede wszystkim zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom w sytuacjach nagłych. Dzięki tym numerom pogotowie ratunkowe będzie mogło, bez straty czasu na błądzenie, dotrzeć szybko pod wskazany adres. Podobnie w przypadku straży pożarnej. Zresztą zgodnie z art. 47b ust. 1 ustawy Prawo geodezyjne, właściciele nieruchomości zabudowanych mają obowiązek umieszczenia w widocznym miejscu tabliczki z nadanym numerem porządkowym. Niedopełnienie tego obowiązku podlega karze, o której mowa w art. 64 Kodeksu wykroczeń.

     Powyższe przypomnienie, rozesłane ostatnio przez burmistrza Marka Szopę do wszystkich sołtysów z prośbą o upowszechnienie, zostało spowodowane monitami służb ratunkowych, które zgłaszały narastające problemy z dotarciem do osób wzywających pomocy. Bo numer posesji wprawdzie w zgłoszeniu podano, lecz na domu albo go nie było, albo był niewidoczny. Dlatego warto niezwłocznie sprawdzić we własnym interesie stan oznakowania swojej posesji.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.