GMINA KSIĄŻ WIELKI

     Zarówno w roku 2023, jak i przez cały rok 2024, stawka podatku „śmieciowego” za wywóz odpadów z posesji pozostaje bez zmian, czyli będzie wynosić nadal 25 zł miesięcznie od osoby. Stało się to możliwe po rozstrzygnięciu przetargu, którym interesowało się kilka firm, lecz ostatecznie wystartowało w nim jedynie Małopolskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami – obsługujące naszą Gminę już od wielu lat. Za swoje usługi na kolejne 22 miesiące (czyli do końca roku 2024) zaoferowało porównywalną cenę do dotychczasowej, zatem sfinansują je jak dotąd same wpłaty mieszkańców. Oczywiście pod warunkiem, iż będą wpływały regularnie i bez zaległości.

     Przypomnijmy, że opłata za odbiór odpadów nie stanowi obecnie - jak stanowiła przedtem - finansowego obowiązku wobec gminy, lecz jest podatkiem, który w razie zaległości będzie egzekwował Urząd Skarbowy.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.