GMINA KSIĄŻ WIELKI

b_700_174_16777215_0_0_images_stories_2023_05_23-1.jpg

     Wszyscy członkowie komisji rewizyjnej Rady Miasta i Gminy, która obradowała w poniedziałek pod przewodnictwem Dariusza Książka, zagłosowali za udzieleniem absolutorium burmistrzowi Markowi Szopie za wykonanie budżetu w roku 2022. I taki wniosek zostanie przedłożony na sesji całej Rady. Tę decyzję poprzedziła wyczerpująca informacja skarbnika Teresy Kmery. Wykonane dochody wyniosły 37,9 mln zł, co stanowiło 96,2 proc. dochodów zaplanowanych. Natomiast wykonane wydatki zamknęły się kwotą 36,8 mln zł, co stanowiło 94 proc. wydatków zaplanowanych. Na zdjęciu siedzą kolejno: burmistrz Marek Szopa, skarbnik Teresa Kmera, przewodniczący RMiG Henryk Huma, radny Mirosław Michta, radny Grzegorz Ptak, radny Marek Gajos, radny Krystian Grela, przewodniczący KR Dariusz Książek i radny Marcin Walczyński.

     Budżet roku 2022 określono jako trudny, bo Gmina wykonywała wiele dodatkowych zadań związanych z epidemią covid-19, opieką społeczną oraz dodatkami energetycznymi, w tym węglowym. – W sumie mamy coraz mniej pieniędzy na inwestycje, a za to coraz więcej zadań zlecanych przez wojewodę na różne cele – stwierdził burmistrz Marek Szopa. Przykładowo, wydatki na cele socjalne wzrosły z zaplanowanych 0,8 mln zł aż do 6,2 mln zł, czyli niemal ośmiokrotnie.

Red.

    

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.