GMINA KSIĄŻ WIELKI

     Koło Gospodyń Wiejskich w Mianocicach rozpoczęło współpracę ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Chorych na Chłoniaki „Przebiśnieg” w Krakowie.

010

     Szefowa Koła Krystyna Persona z członkiniami Moniką Dudzicz, Anną Kwaśniewską i Agnieszką Florek przyjęła zaproszenie Zarządu Stowarzyszenia na spotkanie w dniu 28 września 2013r.

     Przedstawicielki Koła zawitały do Krakowa w pięknych kolorowych strojach, ale oczywiście nie z pustymi rękami. Jak przystało na prawdziwe gospodynie, zachwyciły przywiezionymi smakołykami, prezentując nie tylko swoje umiejętności kulinarne, ale przede wszystkim także to, z czego słynie wieś polska - tradycję kuchni, gościnność i serdeczność.

 

001

003
     Wszyscy kosztowali i chwalili słodkości, chleb i inne przywiezione delicje. Spotkanie było bardzo owocne i jak ustalono, współpraca między Stowarzyszeniem Przebiśnieg a KGW w Mianocicach będzie kontynuowana. Z korzyścią obustronną, gdyż Stowarzyszenie w swoich działaniach statutowych m.in. oferuje chorym pomoc psychologiczną, rozpowszechnia materiały edukacyjne, a także organizuje kampanie uczące rozpoznawania objawów chłoniaka i metod jego leczenia. 

     "Przebiśnieg" chce dotrzeć z tymi działaniami również do pacjentów z terenów wiejskich. Ponadto, dzięki wspólnym spotkaniom, połączonym z działalnością edukacyjno - informacyjną, możemy wymieniać się swoimi doświadczeniami z wielu dziedzin.

005

006

007

008

009

 

     Po spotkaniu była też okazja do spaceru po Ogrodzie Botanicznym

 

001

002

003

 

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.