GMINA KSIĄŻ WIELKI

  

015

   Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rzędowicach powstały w październiku 1994 roku z inicjatywy Rady Gminy w Książu Wielkim. Mieszczą się w pełnym uroku odrestaurowanym dworku znajdującym się w Rzędowicach w okolicy Książa Wielkiego.  Budynek otoczony jest pięknym zabytkowym parkiem pielęgnowanym przez uczestników w ramach terapii zajęciowej.


   
    Zajęcia prowadzone są w pięciu pracowniach tematycznych, obecnie dla 27 osób niepełnosprawnych:
1.    Pracownia plastyczna,
2.    Pracownia humanistyczna i  umiejętności społecznych,
3.    Pracownia gospodarstwa domowego,
4.    Pracownia przyrodnicza,
5.    Pracownia stolarska.

 

 

   „Zajęcie jest najlepszym lekarzem i podstawą szczęścia człowieka” to zdanie zapisane w jednym z dzieł Klaudiusza Golena, najwybitniejszego po Hipokratesie lekarzu starożytnym, najlepiej charakteryzuje cel istnienia WTZ.
   Celem terapii prowadzonej przez WTZ jest maksymalna poprawa sprawności psychicznej i fizycznej uczestników poprzez terapię psychologiczną, rehabilitację ruchową,  jak również terapię pracą i sztuką. W ramach rehabilitacji społecznej organizowane są wycieczki, zabawy andrzejkowe i karnawałowe oraz spotkania z okazji świąt.
   Efekty pracy uczestników można oglądać na wystawie w budynku Urzędu Gminy w Książu Wielkim oraz na kiermaszach świątecznych.

 

 


 

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.