GMINA KSIĄŻ WIELKI

            Komisja techniczna odebrała przebudowany parking przy remizie OSP w Książu Wielkim. Z powodu złych warunków atmosferycznych na początku grudnia, inwestycję ukończono cztery dni później, niż zakładał harmonogram robót. Dlatego, zgodnie z podpisaną umową, Gmina nałożyła na wykonawcę 420 zł kary umownej.

 kostka

            Parking ma teraz powierzchnię ok. 560 metrów kw. Wyłożono go polbrukiem o grubości 8 cm. Mogą zatem tedy przejechać w kierunku cmentarza i auta osobowe, i półciężarówki. Ustawiony znak zakazuje wjazdu aut ważących ponad 8 ton. Wykonawcą inwestycji jest firma BUDRYS z Miechowa, która wygrała przetarg.

            Przypomnijmy, że wniosek o przebudowę parkingu przy remizie OSP w Książu Wielkim, złożył radny Marek Szałas. Natomiast do przetargu na realizację robót, które kosztorys inwestorski wyceniał na 66,4 tys. zł (netto), stanęło pięciu uczestników.   Zaoferowali oni następujące kwoty za wykonanie prac (ceny netto w tys. zł): firma BUDRYS z Miechowa – 42,7; Spółdzielnia z Buska – 46,9; firma „KRYSTYNA” z Wolbromia – 48,8; przedsiębiorstwo Stanisława Zegana z Książa Wielkiego – 52,0; przedsiębiorstwo „WOJTRANS” z Jędrzejowa – 56,2.  

            Jedynym kryterium wyboru wykonawcy, zgodnie z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, była wysokość kosztów, określona w poszczególnych ofertach. Wygrał uczestnik, który podał kwotę najniższą.

(Red)

 

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.