GMINA KSIĄŻ WIELKI

             Trwa lokalizacja awarii na ujęciu wody w Rzędowicach, z którego korzysta aż dwa tysiące mieszkańców naszej gminy w sołectwach: Cisie, Głogowiany-Stara Wieś, Głogowiany-Wrzosy, Konaszówka, Książ Wielki, Mianocice, Łazy, Rzędowice i Wielka Wieś. Wody zaczęło brakować już w niedzielę (12.01) wieczorem. Jeszcze nie wiadomo jak długo będziemy mieli sucho w kranach.

 

 

            Z ujęcia wody w Rzędowicach pompy tłoczą ją do zbiornika zlokalizowanego w połowie drogi na Łazy. Najprawdopodobniej awaria wystąpiła właśnie na tym odcinku. Specjalistyczna firma już ustala miejsce, gdzie doszło do uszkodzenia zaworów (tzw. zasuw) pomiędzy poszczególnymi odcinkami rur. 

            - Rurociąg doprowadzający wodę z Rzędowic ma 20 lat. Każdego roku, stopniowo go wymieniamy. Odcinek za odcinkiem, bo to kosztowne prace. Jak się okazuje, stan tego wodociągu jest znacznie gorszy niż przypuszczano. Dlatego teraz staramy się jak najszybciej usunąć awarię, a potem wymienić rury – informuje wójt Marek Szopa.

            Dla mieszkańców wsi Łazy i Cisie, gdzie wody brakuje najbardziej, już zaczęli ją dowozić beczkowozami strażacy z Książa Małego i Książa Wielkiego. Będziemy na bieżąco informować o postępie prac.

Red. 

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.