GMINA KSIĄŻ WIELKI

                Uważa się powszechnie, że bez wody jest trudniej żyć niż bez prądu. Od wczoraj jest sucho w kranach w kilku wsiach wokół Rzędowic, a problemy z ciśnieniem występują nawet w Książu Wielkim. Jak informują usuwający awarię fachowcy, do dzisiejszego wieczora (poniedziałek, 13.01) wszystko powinno wrócić do normy. Czyli woda popłynie.

 003              

                Dwie firmy (miejscowa, Adama Burzyńskiego i Stanisława Borowicza z Wolbromia) pracują przy wymianie zasuw na rurach doprowadzających do sieci wodę z ujęcia w Rzędowicach. Jak widać na zdjęciu, roboty odbywają się w głębokim wykopie i szczęśliwie nie przeszkadza ani deszcz, ani mróz.

002

                Już wymieniono jedną zasuwę, teraz kolej na drugą. Oba te urządzenia skorodowały po 20. latach pracy. Do wykopu spuszcza się je na pasach, gdyż każda zasuwa waży ponad 50 kg. Fachowcy są dobrej myśli i zapewniają, że woda do wieczora popłynie.

 

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.