GMINA KSIĄŻ WIELKI

            Właśnie zdołano ustalić, gdzie pękła rura wodociągu, rozprowadzającego wodę z ujęcia w Rzędowicach do dziewięciu wsi. Jak się okazało, awaria wystąpiła na przejściu rur pod rzeczką Nidzicą. Pracujący tam fachowcy zapewniają, iż najdalej do piątku (17.01) wszystko zostanie naprawione.

 

          002 

          Miejsce awarii widać na zamieszczonym schemacie przebiegu sieci wodociągowej w Rzędowicach. Zostało opisane jako „najprawdopodobniejsze” i właśnie te przypuszczenia fachowców potwierdziły się. Dzięki temu, naprawa sieci potrwa krócej i krócej też potrwają kłopoty z ciśnieniem wody w domach mieszkańców wsi Łazy i Cisie. Problemy z dostawami wody byłyby tam znacznie większe, gdyby nie pomoc strażaków z OSP w Książu Wielkim i Książu Małym, którzy systematycznie dowożą wodę do zbiorników wyrównawczych (w Rzędowicach i na Łazach).

            Jak się okazało, po odkryciu awarii, chociaż rura osłonowa wodociągu była cała na odcinku przebiegającym pod rzeczką Nidzicą, to wewnętrzna rura uległa tam całkowitej korozji. I to powodowało znaczne straty wody w sieci oraz brak ciśnienia. Jednocześnie, trudno było ustalić miejsce awarii, gdyż woda ze skorodowanej rury nie wypływała na wierzch, lecz spływała do Nidzicy.

Red.

 

 

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.