GMINA KSIĄŻ WIELKI

            Jak we właśnie opublikowanym raporcie „Województwo małopolskie 2013" wypada nasza gmina – Książ Wielki? Okazuje się, iż wśród 121 gmin wiejskich Małopolski prawie pod każdym względem plasuje się na poziomie średnim. A wyróżnia ją najbardziej: ujemny przyrost naturalny (jak w całym powiecie miechowskim) oraz największy odsetek (ponad 80 proc.) dzieci uczęszczających do przedszkoli (w czym dorównujemy nawet takiemu miastu jak Kraków).

 

 

 UMWM-WM2013 305

            Taki sam poziom, jak w Krakowie, zapewniają uczniom także nasze szkoły podstawowe, gdyż wyniki sprawdzianu 6-klasistów wypadły tu równie celująco jak w stolicy Małopolski. Gmina Miechów pozostała w tej klasyfikacji daleko w tyle, nie wspominając już o pozostałych gminach naszego powiatu.

UMWM-WM2013 306 

            Nieźle wypadły również egzaminy gimnazjalistów, ale dotyczy to języka polskiego, bo z matematyki cały powiat zajął pozycję średnią.

UMWM-WM2013 307 

            W czym jesteśmy słabi? Choćby w dochodach gmin z PIT-ów, w przeliczeniu na osobę w wieku produkcyjnym. Wskaźnik ten w gminie Książ Wielki waha się pomiędzy 400-600 zł przy średniej dla Małopolski aż 1.003 zł (dla Miechowa pomiędzy 600 a 800 zł). Ale co ciekawe, gorsza od nas, w tej statystyce, jest gmina Charsznica (200-400 zł). 

UMWM-WM2013 312           

 

Red

           

            Cały raport można pobrać lub poczytać pod adresem:

http://www.malopolskie.pl/Pliki/2014/UMWM-WM2013.pdf

 

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.