GMINA KSIĄŻ WIELKI

            Ujęcie wody w Rzędowicach, z którego zaopatrują się mieszkańcy aż dziewięciu sołectw naszej gminy, otrzyma nową pompę głębinową. Zapewni ona odpowiednie ciśnienie w wodociągach i ich bezawaryjną pracę. Ponadto, woda zostanie doprowadzona do remizy w Rzędowicach, jaka pełni rolę tymczasowej świetlicy i siedziby miejscowego koła KGW.

  

DSC01220      

            Początkowo gmina przymierzała się do budowy świetlicy w Rzędowicach na miejscu dawnej gospody (przy skrzyżowaniu z drogą na Łazy). Pomysł zarzucono z racji niefortunnej lokalizacji działki. Teraz planuje się postawić świetlicę (podobną do tej w Konaszówce), przy remizie, od strony rzeczki Nidzicy, czyli z tyłu widocznej na zdjęciu powyżej, strażnicy OSP. W tym celu gmina nabędzie odpowiednią parcelę, tak by starczyło miejsca i na nowy obiekt i na jego zaplecze oraz parking. A do tego czasu, gospodarujące w tymczasowej świetlicy panie z KGW otrzymają odpowiednie urządzenia kuchenne oraz podłączenie wody.

 

DSC01216                           Woda o znakomitej jakości jest czerpana na ujęciu w Rzędowicach (na fotografii powyżej)  z dwóch studni głębinowych. W jednej pracuje nowa (dwuletnia) pompa, w drugiej stara. I właśnie ta zostanie w tych dniach wymieniona na energooszczędne i wydajne urządzenie, a przy tym bardziej niezawodne, gdyż wyposażone w części metalowe zamiast plastikowych. Sprawne pompy muszą być dwie, by wody nigdy (a w każdym razie prawie nigdy) w kranach nie zabrakło.

 

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.