GMINA KSIĄŻ WIELKI

b_300_147_16777215_0_0_images_stories_2023_11_24-1.jpg     Na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta i Gminy, jaka odbyła się w piątek (24 listopada), radni poparli wniosek burmistrza Marka Szopy o udzielenie pilnej zgody na przekazanie parafii w Książu Wielkim 40 tys. zł dotacji, by otrzymać aż 1,96 mln zł z programu rządowego na renowację malowideł w zabytkowym kościele św. Wojciecha. Przyjęto także uchwałę w sprawie utworzenia Klubu Seniora w Rzędowicach, który aby dostawać fundusze na działalność od wojewody, musi funkcjonować jako jednostka odrębna od Warsztatów Terapii Zajęciowej. Będzie ona miała charakter „klubu”, a nie „domu” gdyż nasi mieszkańcy nie są zainteresowani pobytem całodniowym, lecz kilkugodzinnym. Dodatkowo pragną przybywać tam kiedy sami zechcą, czyli na zasadach dobrowolności, a nie przymusu.

     Ponadto, również poprzez podjętą uchwałę, upoważniono Burmistrza do przeprowadzenia zamiany gruntów w Książu Małym-Kolonii. Gmina wymieni się tam niewielkimi działkami z osobą prywatną, co umożliwi wybudowanie nowej drogi do pól.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.