GMINA KSIĄŻ WIELKI

     Podczas wtorkowego posiedzenia komisji budżetowej Rady Miasta i Gminy, burmistrz Marek Szopa złożył wniosek o zwołanie w najbliższy piątek (24 listopada) sesji nadzwyczajnej z powodu konieczności rozpatrzenia projektu uchwały w sprawie przyznanej w ramach „Polskiego ładu” dotacji na gruntowne odnowienie wnętrza kościoła parafialnego w Książu Wielkim. Aby uzyskać na ten cel rządowe fundusze w wysokości 1,96 mln zł, należy pilnie przyjąć uchwałę zawierającą zobowiązanie dopłacenia z budżetu do tej kwoty 40 tys. zł, tak by cała suma opiewała na 2 mln zł.

   Przewodniczący RMiG Henryk Huma polecił wniosek Burmistrza zrealizować i powiadomić radnych w trybie nadzwyczajnym. Ponadto na tej sesji zostanie rozpatrzony projekt uchwały w sprawie utworzenia „Klubu seniora” w przeznaczonej na ten cel i przebudowanej części dawnej szkoły w Rzędowicach. Jak się bowiem okazało, placówka ta nie może funkcjonować jako część Warsztatów Terapii Zajęciowej, co planowano pierwotnie. Musi ona stanowić instytucję odrębną. Dodajmy, iż przeznaczone dla niej pomieszczenia, użytkowane czasowo i mocno wyeksploatowane przez uciekinierów z Ukrainy, zostały już doprowadzone do wymaganego stanu.

Red.

       

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.