GMINA KSIĄŻ WIELKI

b_400_151_16777215_0_0_images_stories_2023_09_21-1.jpg     O tym, co najpilniej trzeba uwzględnić w budżecie na rok przyszły, czyli o wytycznych do planów finansowych, dyskutowano na wtorkowym (20.09.) posiedzeniu komisji budżetowej Rady Miasta i Gminy. Za najważniejsze uznano wydatki na przyszłe inwestycje oraz na funkcjonowanie gospodarki komunalnej. Na zdjęciu wykonanym podczas obrad, siedzą kolejno: burmistrz Marek Szopa, skarbnik Teresa Kmera, pracownik UMiG Adriana Sieradzka-Książek, przewodniczący RMiG Henryk Huma, wiceprzewodnicząca RMiG Jagoda Spicha, przewodniczący kom. budżetu Grzegorz Ptak i radni: Marek Gajos oraz Krystian Grela.

     Zgodzono się, iż niezależnie od kształtu przyszłej polityki państwa wobec samorządów, czyli zasad pozyskiwania dofinansowań do planowanych przedsięwzięć – najważniejszymi inwestycjami, do których powinna przystąpić Gmina w roku 2024 są: budowa drogi do Parku Technologicznego (Opacz - Zygmuntów), powiększenie Ośrodka Zdrowia o pawilon rehabilitacji oraz modernizacja oczyszczalni ścieków wraz z rozbudową sieci kanalizacyjnej.

     Jak uznano, kwestię utylizacji ścieków, także tych pochodzących z szamb, należy rozwiązać systemowo, czyli skutecznie i w perspektywie wieloletniej. Burmistrz Marek Szopa zaproponował tu nawiązanie bliższej współpracy z przedsiębiorstwem gospodarki komunalnej w Miechowie, które dysponuje dużą oczyszczalnią, mogącą już teraz przyjmować część nieczystości od mieszkańców naszej Gminy. Wspomniano również  o możliwości współpracy w tym zakresie z Jędrzejowem. Zależy to jednak od cen za takie usługi, bo te obowiązujące obecnie u nas są najniższe w okolicy i niewspółmierne do kosztów.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.