GMINA KSIĄŻ WIELKI

b_400_130_16777215_0_0_images_stories_2023_08_30-5.jpg     Z Pekinu przez Warszawę do Zamku na Mirowie w Książu Wielkim przybyła kilkudziesięcioosobowa delegacja biznesmenów z Polsko-Chińskiej Głównej Izby Gospodarczej SinoCham, by zapoznać się z lokalizacją leżącego po sąsiedzku Miechowskiego Parku Technologicznego. O jego tworzeniu i warunkach funkcjonowania poinformował starosta Jacek Kobyłka. Natomiast burmistrz Marek Szopa (na zdjęciu) zreferował gościom sytuację społeczno-ekonomiczną naszej Gminy. W spotkaniu uczestniczył także wicestarosta Paweł Osikowski oraz burmistrz Miechowa Dariusz Marczewski, który po zakończeniu wizyty na naszym terenie podejmował chińską delegację w stolicy Powiatu.

b_240_148_16777215_0_0_images_stories_2023_08_30-4.jpg     Krótkie wystąpienie przybliżające historię Książa Wielkiego wygłosił Jerzy Drożdż, dyrektor Biura Współpracy z Zagranicą Krajowej Izby Gospodarczej. Miało ono także charakter osobisty, gdyż właśnie stąd wywodzi się jego rodzina. A jeden z jej przedstawicieli był tu nawet wójtem.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.