GMINA KSIĄŻ WIELKI

b_400_245_16777215_0_0_images_stories_2023_08_03-1.jpg     Wprawdzie ani pogoda ani niskie ceny skupu zbóż nie sprzyjają w tym roku rolnikom, ale to nie znaczy, iż Gminne Dożynki mają być smutne. Opatrzność nad nimi czuwa mimo wszystko, dlatego ta najważniejsza dla mieszkańców impreza odbędzie się w Książu Wielkim 15 sierpnia, w święto Wniebowzięcia, czyli w Dzień Matki Boskiej Zielnej. Oprócz tradycyjnych obrzędów w rytm melodii wyśpiewywanych przez chór „Książowiacy” i wygrywanych przez kapelę „Małopolanie”, oprócz przysmaków serwowanych na stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich – wystąpi jako gwiazda wieczoru zespół „Toporki”.

     Przypomnijmy, że wokalistami zespołu „Toporki”, który zadebiutował kilka lat temu, jest małżeństwo Marcelina i Michał Toporek. Ich muzyka to mieszanka disco polo i folku na góralską nutę. Zespół koncertuje po całej Polsce, ale również zapraszany jest na wesela czy imprezy okolicznościowe. A 15 sierpnia zagra u nas. Po występie przewidziano pokaz fajerwerków oraz zabawę.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.