GMINA KSIĄŻ WIELKI

Budynek dawnej szkoły w Rzędowicach czeka na swoje lepsze czasy, to znaczy na remont i adaptację na potrzeby Warsztatów Terapii Zajęciowej, które przeniosą się tu, gdy starostwo, reprezentujące Skarb Państwa, będzie musiało oddać pałac w Rzędowicach dawnym właścicielom.

Dlaczego Warsztaty Terapii Zajęciowej nie przenoszą się już teraz, czyli dlaczego nie rozpoczęto jeszcze remontu szkoły (na zdjęciu)?

b_150_100_16777215_0_0_images_stories_k-rzedo.jpg

– Ten remont, a trzeba wymienić posadzki, instalacje wodne i ogrzewania, stolarkę oraz wykonać prace adaptacyjne schodów i korytarzy dla osób niepełnosprawnych, będzie kosztował około 200 tys. zł. To sporo jak na budżet naszej gminy, lepiej więc te pieniądze uzyskać z zewnątrz – wyjaśnia wójt Marek Szopa.

Otóż jeśli starostwo da nakaz opuszczenia pałacu przez Warsztaty, gdyż będzie musiało oddać budynek dawnym właścicielom (Zdziechowskim), wtedy będzie też musiało zapłacić za remont szkoły na nową siedzibę tych Warsztatów. A to znaczy, iż w budżecie gminy pozostanie 200 tys. zł.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.