GMINA KSIĄŻ WIELKI

Seniorzy w ciuchci     Seniorzy ze stowarzyszenia „Młodzi Duchem” udali się ostatnio w podróż Świętokrzyską Kolejką Wąskotorową (zwaną Ciuchcią Ponidzie) prowadzącą po malowniczych zakątkach tego regionu. Na końcu trasy w miejscowości Jasionna organizatorzy przygotowali ognisko. Było pieczenie kiełbasek, śpiewy a nawet tańce, do których przyłączyła się grupa osób z Kielc również podróżująca ciuchcią.

Seniorzy w Jędrzejowie     Po powrocie do Jędrzejowa zwiedzono miejscowy Klasztor Cystersów gdzie znajdują się relikwie bł. Wicentego Kadłubka, a następnie po wspólnej kawce udano się do Muzeum Zegarów Słonecznych im. Przypkowskich. Zgromadzono w nim trzeci co do wielkości na świecie zbiór zegarów słonecznych oraz rozmaitych przyrządów do mierzenia czasu. Seniorzy zachwycali się również ukrytym za murami muzeum tzw. Ogrodem Czasu z kaskadą wodną i oryginalną altaną. W drodze powrotnej do Książa Wielkiego zatrzymano się w Wodzisławiu na smaczną pizzę.

     Seniorzy dziękują Panu Wójtowi Gminy za udostępnienie busa.

(HS)

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.