GMINA KSIĄŻ WIELKI

Radni z komisji budżetu uzgadniali na ostatnim posiedzeniu plan pracy na bieżący rok. Najwięcej mówiono o koniecznych remontach dróg oraz ich odśnieżaniu. O ile odśnieżanie dróg gminnych nie budzi zastrzeżeń, to zgodnie krytykowano stan odśnieżania dróg powiatowych. – Owszem, piaskarki po nich kursują, ale za rzadko i do tego ze zbyt wysoko uniesionym pługiem – stwierdził przewodniczący komisji Paweł Oczkowicz.

Wciąż trwają rozmowy ze starostwem w sprawie remontu drogi powiatowej pomiędzy Książem Małym – Kolonią a Trzonowem. Gmina nie posiada w tegorocznym budżecie wolnych funduszy wystarczających na dołożenie do tej inwestycji blisko 400 tys. zł. Może na ten cel przeznaczyć 200 tys. A to oznacza, że remont  obejmie pół odcinka, albo cały, lecz bez ułożenia ostatniej warstwy nawierzchni.

b_150_100_16777215_00_images_stories_kombud2.jpg

Radni postanowili włączyć do planów inwestycyjnych garaż dla OSP przy remizie w Trzonowie oraz utwardzenie przykościelnego parkingu w Książu Małym.

 

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.