GMINA KSIĄŻ WIELKI

b_300_159_16777215_0_0_images_stories_2022_08_19-4.jpg     Formularze tego wniosku można pobrać na parterze Urzędu Gminy lub z portalu internetowego Ministerstwa Klimatu. Jak tam czytamy: „Formularz jest prosty. Na początku wpisujemy informację do kogo kierujemy wniosek”. W naszym przypadku jest to Wójt Gminy Książ Wielki. Następnie należy wpisać swoje imię i nazwisko, PESEL oraz adres zamieszkania. Jeżeli w skład gospodarstwa domowego wchodzą też inne osoby, w kolejnej rubryce podajemy ich dane osobowe. Dalej w formularzu zaznaczamy jedno, główne źródło ogrzewania węglowego, np. kocioł na paliwo stałe, koza czy piec kaflowy. Co bardzo ważne - wskazane przez nas źródło ogrzewania powinno być wcześniej wpisane do centralnej ewidencji emisyjności budynków. Będzie to weryfikowane na etapie rozpatrywania wniosku.

    Na koniec podpisujemy oświadczenie, że podane w formularzu dane są prawdziwe. Od dnia złożenia prawidłowo wypełnionego wniosku Gmina ma 30 dni na wypłatę dodatku węglowego w wysokości 3 tys. zł.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.