GMINA KSIĄŻ WIELKI

Roboty ziemne w Rzędowicach     Trwają prowadzone przez Gminę roboty ziemne na drogach dojazdowych do pól aby łatwiej było na nie dotrzeć ciężkim maszynom rolniczym podczas rozpoczynających się żniw. Szczególnie wąskie i strome odcinki, jak ten na zdjęciu w Rzędowicach powyżej dawnej szkoły, są wyrównywane oraz poszerzane. Dodajmy, iż o pilne przeprowadzenie takich prac w tym akurat, niebezpiecznym miejscu, wnioskowała - jak widać skutecznie - sołtyska Zofia Tkaczewska.

Pogłębione rowy w MałoszowiePrace przy ścieżce w Częstoszowicach     W Małoszowie, także na wniosek sołtysa - Jana Krochmala, pogłębiono rowy wzdłuż bocznej drogi. Natomiast radny Zdzisław Ptak z Częstoszowic wystarał się o poprawę ścieżki biegnącej po podmokłym gruncie obok stawów, z której korzysta wielu mieszkańców oraz spacerowiczów. Roboty już są tam prowadzone i po zebraniu błota oraz pogłębieniu gruntu, ścieżka będzie wysypana drobnymi kamieniami z widocznej na zdjęciu sterty.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.