GMINA KSIĄŻ WIELKI

Wejście główne do UG     Od początku lipca interesanci wchodzą do Urzędu Gminy w Książu Wielkim głównym wejściem, które zaprasza szeroko otwartymi drzwiami oraz odnowionym wnętrzem. Wraz z oficjalnym zakończeniem stanu epidemii skończyło się przyjmowanie mieszkańców w ciasnym korytarzu bocznego wejścia, prowadzącego do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Teraz na parterze załatwia się wszystko w przeszkolonym Dzienniku Podawczym. Tu otrzymamy od kompetentnej, dyżurującej osoby niezbędne informacje, wyjaśnienia, druki, a w razie potrzeby podejdzie do obywatela odpowiedni urzędnik, a nie jak kiedyś odwrotnie.

Nowa lokalizacja Dziennika Podawczego     W pierwszych dniach po uruchomieniu Dziennika Podawczego w nowej lokalizacji, przybywający tu mieszkańcy pytali najczęściej o tzw. kartki na węgiel. Warto wyjaśnić, iż to nieporozumienie spowodowane medialnym zamieszaniem po nieścisłych informacjach rządowych. Otóż Urząd Gminy nie wydaje żadnych kartek na węgiel, a jedynie potwierdzenie złożenia przez danego właściciela nieruchomości deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Takie zaświadczenie ma być podobno wymagane przy chęci zakupu węgla po niższej – co zapowiedział Premier - cenie. Ale gdzie i kiedy ten węgiel zostanie dostarczony, tego nikt jeszcze nie wie. 

     W każdym razie Urząd Gminy nie będzie się zajmował dystrybucją węgla. Jego pracownicy już wykonali mozolną robotę wprowadzając na bieżąco do systemu CEEB składane przez mieszkańców deklaracje. I dlatego wydawanie takich potwierdzeń jest u nas już możliwe. Tymczasem w innych gminach nie, bo urzędy mają ustawowy czas do końca roku 2022 na wykonanie tej czynności.  

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.