GMINA KSIĄŻ WIELKI

Kolejka po bony     Buddyjska organizacja dobroczynna z Tajwanu przekazała uchodźcom z Ukrainy bony towarowe do wykorzystania w ciągu roku w sklepach sieci „Biedronka”, ale bez możliwości zakupu artykułów alkoholowych i tytoniowych. Z inicjatywy Marka Szałasa, wiceprezesa Stowarzyszenia Mirów oraz wicedyrektora Zespołu Szkół na Zamku - w niedzielę przybyło tam blisko 250 Ukraińców przebywających w naszym powiecie, którzy ustawili się w długiej kolejce. Każdy wręczany im bon opiewał na 2 tys. zł. Wydano ich łącznie 175, czyli wolontariusze z Tajwanu zrobili uchodźcom prezent za 350 tys. zł.

Tak Chińczycy wręczali dary rzeczowe     Rozdawano zresztą nie tylko bony gdyż matkom najmłodszych dzieci wręczano także dary rzeczowe, w tym ciepłe, lekkie koce (na zdjęciu). Za okazaną hojność podziękował sponsorom z Tajwanu wójt Marek Szopa. Natomiast przebywające w schronisku na Zamku panie przygotowały chińskim gościom barszcz ukraiński, oczywiście w wersji wegetariańskiej gdyż buddyści stosują taką dietę.

b_240_111_16777215_0_0_images_stories_2022_07_03-3.jpg     Jak przyznał organizator całej tej wielkiej akcji dyrektor Marek Szałas, wolontariuszy z tajwańskiej organizacji Tzu Chi pomógł mu sprowadzić do Książa Wielkiego zaprzyjaźniony z nim, opolski biznesmen Radosław Atlas. Buddyjska Fundacja Tzu Chi to globalna organizacja humanitarna non-profit założona w 1966 roku. Kierując się przesłaniem: nie jesteś sam w obliczu kryzysu, prowadzi wiele misji medycznych, edukacyjnych i humanitarnych, które pomogły już mieszkańcom 127 krajów. „Tzu” po chińsku oznacza współczucie, a „chi” oznacza ulgę.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.