GMINA KSIĄŻ WIELKI

Spotkanie w sprawie Dożynek Powiatowych

     Przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z naszej Gminy oraz przedstawiciele drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych przybyli w środę na poranne spotkanie z wójtem Markiem Szopą by omówić sprawy organizacyjne tegorocznych Dożynek Powiatowych, które mają się odbyć w niedzielę 14 sierpnia, na stadionie w Książu Wielkim. Ustalono, że tradycyjny wieniec przygotują wspólnie panie z Książa Małego i z Zaryszyna. Natomiast gotowość wystawienia podczas uroczystości straganu z własnymi wyrobami i wypiekami zgłosiło siedem KGW (Antolka, Giebułtów, Konaszówka, Krzeszówka, Łazy, Mianocice, Tochołów) oraz Stowarzyszenie „Młodzi duchem”.

     Jak zawsze podczas dożynek, wyroby na naszych stoiskach będzie można konsumować za „co łaska” gdyż Gmina dofinansuje przygotowanie smakołyków. Kolejne spotkanie organizacyjne w podobnym składzie odbędzie się w połowie lipca.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.