GMINA KSIĄŻ WIELKI

Kwiaty dla Wójta i Skarbnika     Radni obecni podczas głosowania na wtorkowej sesji (21 czerwca), jednomyślnie uchwalili dla Wójta absolutorium z tytułu wykonania budżetu Gminy za rok 2021, sięgającego ponad 36 mln zł. Marek Szopa podziękował za okazane mu zaufanie oraz podkreślił, że to absolutorium otrzymuje już po raz 27., i że jest ono zasługą nie tylko jego, lecz również skarbnika Teresy Kmery oraz bardzo dobrej współpracy z radnymi i sołtysami. Na zdjęciu moment wręczania kwiatów dla Wójta i Skarbnika po uchwaleniu absolutorium (od lewej: II wiceprzewodniczący RG Wiesław Sęk, I wiceprzewodnicząca RG Jagoda Spicha, przewodniczący RG Henryk Huma, wójt Marek Szopa i skarbnik Teresa Kmera).

b_700_291_16777215_0_0_images_stories_2022_06_22-2.jpg

     Wcześniej radni debatowali nad Raportem o stanie Gminy (jej majątek trwały wzrósł już do 83 mln zł), po czym także jednomyślnie udzielili Wójtowi wotum zaufania. W głosowaniach nad absolutorium i wotum zaufania uczestniczyło 13 radnych. Małgorzata Sych była na sesji nieobecna i usprawiedliwiona. Natomiast Marek Płonczyński w obu tych głosowaniach nie wziął udziału, chociaż był obecny na sesji. Przypomnijmy, iż rok temu podczas podobnej sesji absolutoryjnej jako jedyny dwukrotnie głosował na „nie”.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.