GMINA KSIĄŻ WIELKI

     Radni z komisji budżetowej po dokonaniu w miniony piątek wraz w wójtem Markiem Szopą objazdu prowadzonych i planowanych w Gminie inwestycji drogowych, uznali, że zawnioskują na najbliższej sesji RG o rezygnację z modernizacji drogi w Moczydle, biegnącej na pograniczu z gminą Wodzisław. Bo skoro mieszkańcy stojących tam domów nie chcą aby z przyznanych już rządowych funduszy (4 mln zł) wybudować tam szosę z prawdziwego zdarzenia, która służyłaby długie lata, to nie ma sensu robić im na przekór. I na dodatek wydać w tym celu z budżetu w ramach dopłaty 400 tys. zł, jakie lepiej skierować na potrzebniejsze oraz mające poparcie społeczne zadania.

     Jak już informowaliśmy, przeciwko realizacji tej inwestycji w zakresie wymaganym przez normy obowiązujące dla budowy dróg publicznych, wystąpili nie tylko właściciele znajdujących się tam posesji ale także radni z Wodzisławia oraz przybyła na ich posiedzenie grupa mieszkańców Moczydła z sołtyską Marią Szumą na czele. Wcześniej, na zebraniu wiejskim na początku marca w Moczydle, na którym byli wszyscy zainteresowani, nie protestował nikt kiedy Wójt informował o przystąpieniu do gruntownej modernizacji tej drogi, o co upominano się od kilku lat.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.