GMINA KSIĄŻ WIELKI

Udrażnianie rowów w Cisiu     Droga powiatowa, biegnąca przez leżącą pomiędzy dwoma wysokimi wzniesieniami wieś Cisie, jest nieustannie zalewana zwałami ziemi spływającej z pól po każdym większym deszczu. Na tym błocie, pokrywającym wówczas asfalt, już kilka aut wpadło w poślizg szczęśliwie lądując na łące, a nie na drzewach czy betonowych przepustach. Natomiast po wyschnięciu namuliska, wciąż leżącego na szosie, przejeżdżające po nim pojazdy wznoszą tumany kurzu niebezpiecznie ograniczające kierowcom widoczność. Po wielu interwencjach mieszkańców, sołtysa, radnych i Wójta - Zarząd Dróg Powiatowych w Miechowie właśnie skierował tu koparkę aby pogłębiła rowy na najbardziej zamulonym odcinku w pobliżu świetlicy.

Udrażnianie rowów w Cisiu     Niestety, taka operacja prowadzona jedynie fragmentarycznie i do tego raz na kilka lat, przypomina syzyfowe prace bo po kilku ulewnych deszczach ziemia znowu wypełni rowy. A wtedy woda niosąca z pól błoto znowu zamuli asfalt i sytuacja wróci do normy, czyli do nienormalności, która stała się tu „normalna”. Aby tak nie było, rowy powinny być pogłębiane regularnie i bez konieczności nieustannych interwencji.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.