GMINA KSIĄŻ WIELKI

Marek Szałas i Jewgien Nazariuk     Jewgien Nazariuk, na którego wszyscy znajomi mówią Gienek, od 8 lat (z przerwą na służbę wojskową w Ukrainie) mieszka w Książu Wielkim. Najpierw skończył tu Zespół Szkół na Zamku, a teraz opiekuje się uchodźcami z jego Ojczyzny, zakwaterowanymi właśnie na Zamku oraz w Rzędowicach. W roli tłumacza zatrudnił go nasz Urząd Gminy. Ponadto jest nieoceniony jako „złota rączka”, bo skutecznie zajmuje się naprawą wszelkich urządzeń gospodarstwa domowego oraz samochodów. Na zdjęciu Gienek stoi po prawej stronie obok nauczyciela (i jego dawnego wychowawcy) Marka Szałasa, który także opiekuje się uchodźcami.

     Popołudniami, Gienek przy pomocy Marka Szałasa remontuje mieszkanie komunalne, które przydzieliła mu Gmina. Ma zamiar tu zamieszkać i pozostać przynajmniej tak długo, jak będzie potrzebny. – Gienek powiedział mi, że w Polsce chciałby pozostać już na stałe i właśnie tutaj założyć rodzinę gdyż jest jeszcze kawalerem – zdradził, ale za przyzwoleniem swojego młodszego przyjaciela, Marek Szałas.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.