GMINA KSIĄŻ WIELKI

Przemawia Adam DomagałaKwiaty składa Henryk Huma     Gminne uroczystości w Święto Konstytucji oraz obchodzone także 3 Maja Święto Strażaków, tradycyjnie odbyły się w Książu Małym. Rozpoczęła je msza, którą odprawił ksiądz dziekan Mieczysław Robak, a po niej złożono kwiaty pod figurą św. Floriana. Jako pierwsi oddali hołd patronowi strażaków nasi radni: przewodniczący RG Henryk Huma w towarzystwie Dariusza Książka i Roberta Milewskiego. Natomiast okolicznościowe, krótkie wystąpienia wygłosili: prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP Adam Domagała i prezes Gminnego Związku OSP wójt Marek Szopa.

b_300_163_16777215_0_0_images_stories_2022_05_7-3.JPG     Pochód z kościoła do remizy w Książu Małym rozciągał się na kilkaset metrów, gdyż za orkiestrą szli nie tylko strażacy z naszych 10 jednostek OSP i ich poczty sztandarowe. Z pocztami sztandarowymi przybyli również uczniowie i nauczyciele naszych szkół samorządowych oraz placówek oświatowych na Zamku. Nie zabrakło też mieszkańców, którzy zjechali się tu z całej Gminy. Dla wszystkich wystarczyło kiełbasek i kaszanki z grilla serwowanych przez miejscowych druhów oraz bigosu i ciast przygotowanych przez panie z KGW. Zamieszczone tu zdjęcia pochodzą z serwisu internetowego Parafii w Książu Małym.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.