GMINA KSIĄŻ WIELKI

Sesja Rady Gminy, 27 kwietnia 2022 r. (stoi przewodniczący RG - Henryk Huma)

     Tegoroczne Dożynki Powiatowe – jak poinformował wójt Marek Szopa podczas ostatniej sesji Rady Gminy (27 kwietnia) – odbędą się na stadionie w Książu Wielkim, w niedzielę, 14 sierpnia. Jednocześnie Wójt zaprosił mieszkańców na obchody Święta 3 Maja, jakie tradycyjnie zaplanowano w remizie w Książu Małym zaraz po uroczystej mszy odprawionej tam o godz. 12. (zbiórka strażaków o 11.30.). Na zdjęciu powyżej przewodniczący RG Henryk Huma otwiera sesję. Na sali konferencyjnej UG, po zniesieniu restrykcji przeciwdziałających epidemii covid-19, po raz pierwszy od dwóch lat zasiedli oprócz radnych także sołtysi, którzy zgłosili kilka wniosków o naprawę lokalnych dróg.

     Radni przyjęli na sesji jednogłośnie cztery uchwały dotyczące m.in. aktualizacji Strategii Rozwoju Gminy oraz stawek ekwiwalentu pieniężnego dla członków OSP. Obecnie druhowie (o kwalifikacji strażaka-ratownika) uczestniczący w akcji otrzymają ekwiwalent w wysokości 20 zł za godzinę służby. Natomiast stawka za udział ochotników w szkoleniach ma być o połowę niższa, czyli wyniesie 10 zł za godzinę.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.