GMINA KSIĄŻ WIELKI

b_320_216_16777215_0_0_images_stories_2017_08_kgw-12.jpg     Ministerstwo Rolnictwa przeznaczyło w tym roku 70 mln zł na wsparcie działalności statutowej Kół Gospodyń Wiejskich. Wnioski o te fundusze można składać od 1 kwietnia do 30 września w powiatowym biurze Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Niemniej lepiej się pospieszyć gdyż decyduje kolejność zgłoszeń, a z racji dużego zainteresowania ta ministerialna pula może się szybko wyczerpać. Obecnie kwota pomocy finansowej dla KGW liczącego do 30 członkiń i członków wynosi 5 tys. zł.

     Uzyskana przez KGW kwota może być przeznaczona praktycznie na wszystko, bo sformułowane przez organizatora kryteria są bardzo szerokie:
- prowadzenie działalności społeczno-wychowawczej i oświatowo-kulturalnej w środowiskach wiejskich;
- prowadzenie działalności na rzecz wszechstronnego rozwoju obszarów wiejskich;
- wsparcie rozwoju przedsiębiorczości kobiet;
- inicjowanie i prowadzenie działań na rzecz poprawy warunków życia i pracy kobiet na wsi;
- upowszechnianie i rozwijanie form współdziałania, gospodarowania i racjonalnych metod prowadzenia gospodarstw domowych;
- reprezentowanie interesów środowiska kobiet wiejskich wobec organów administracji publicznej;
- rozwijanie kultury ludowej, w tym szczególnie kultury lokalnej i regionalnej.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.