GMINA KSIĄŻ WIELKI

Zebranie OSP w Książu Wielkim     Dobrze wyszkoleni, liczni oraz dyspozycyjni strażacy ochotnicy są ważniejsi niż dobry sprzęt w każdej remizie. Tego uczy nas obecna wojna w Ukrainie, gdzie obrona terytorialna walczy na równi z armią. Do tej wspólnej konkluzji doszli druhowie na zebraniu sprawozdawczym Ochotniczej Straży Pożarnej w Książu Wielkim, które odbyło się w minioną sobotę (2 kwietnia). I by oddać cześć walczącym z Rosją bohaterom, na jego zakończenie wstali wznosząc okrzyk: chwała Ukrainie!

     Zebranie prowadził prezes OSP Kazimierz Kamiński. Jak stwierdził w sprawozdaniu z działalności drużyny, liczy ona obecnie 24 członków i w roku 2021 brała udział w 72 akcjach, likwidując głównie tzw. zagrożenia miejscowe. Absolutorium dla zarządu jednostki uchwalono jednogłośnie. W posiedzeniu uczestniczył prezes zarządu gminnego OSP wójt Marek Szopa oraz zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Miechowie – st. kpt. Mariusz Idzik. Obaj w swoich wystąpieniach podkreślali potrzebę przyciągnięcia do drużyn ochotników nowych członków, zapewniając im jednocześnie możliwość odbywania odpowiednich szkoleń.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.